Tabip Odası Olayı Kınadı

3 months ago 172

Tabip Odası olayı kınadı

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde önceki gün iki hekime yönelik darp vakasına Kırıkkale Tabip Odası’ndan kınama geldi.

YÖNETİMDEN KINAMA
Olayla ilgili açıklamada bulunan ve kınayan Kırıkkale Tabip Odası Yönetim Kurulu şu açıklamayı yaptı: “22.05.2020 Cuma günü, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, vazifeleri başındayken, hasta yakınları tarafından darp edilen meslektaşlarımız Sn. Dr. Ebubekir YILMAZ ve Sn. Dr. Simge KATRANCI’ ya yapılan saldırıyı KINIYORUZ.

Sağlık çalışanlarına yapılan saygısızlık ve vandallığın, balkonlarda alkışlamakla bitmeyeceğini, bu hususta gerekli caydırıcı yasaların yeniden gözden geçirilmesi hususundaki taleplerimizi yineliyoruz. Kırıkkale Tabip Odası ve Türk Tabipler Birliği olarak adli sürecin takipçisi olacağız.”

KINAMA

22.05.2020 Cuma günü, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde, vazifeleri başındayken, hasta yakınları tarafından darp edilen meslektaşlarımız Sn. Dr. Ebubekir YILMAZ ve Sn. Dr. Simge KATRANCI’ ya yapılan saldırıyı KINIYORUZ.

Sağlık çalışanlarına yapılan saygısızlık ve vandallığın, balkonlarda alkışlamakla bitmeyeceğini, bu hususta gerekli caydırıcı yasaların yeniden gözden geçirilmesi hususundaki taleplerimizi yineliyoruz.

Kırıkkale Tabip Odası ve Türk Tabipler Birliği olarak adli sürecin takipçisi olacağız.

Kırıkkale Tabip Odası
Yönetim Kurulu

 

Tabip Odası Olayı Kınadı yazısı ilk önce Kırıkkale24 üzerinde ortaya çıktı.

Haberi Kaynağında Okuyun